Shop More Submit  Join Login
×
Details

Submitted on
April 26, 2011
Image Size
80.8 KB
Resolution
1058×709
Link
Thumb
Embed

Stats

Views
11,178
Favourites
556 (who?)
Comments
95
Downloads
2,455
×
DA2 First Enchanter by coupleofkooks DA2 First Enchanter by coupleofkooks
I wrote a very long description here (it was incredibly funny) but then I decided it was too much bullshit in a very poor English, so short version only: I wanted to paint some flames. I never painted fire before, so it seemed like a very exciting idea...

...me vs Photoshop - round three.

Orsino (c) Bioware.
Add a Comment:
 
:iconskelegirl:
Skelegirl Featured By Owner Nov 24, 2013
silver fox
Reply
:iconwhistleandsnap:
WhistleAndSnap Featured By Owner Mar 27, 2012  Student General Artist
Whee! FIRE IS FUN! 8D
Reply
:iconemeraldkeefe:
EmeraldKeefe Featured By Owner Sep 23, 2011
I love it!!! It's a good picture!!!
Reply
:iconcoupleofkooks:
coupleofkooks Featured By Owner Sep 23, 2011
Thank You :]
Reply
:iconemeraldkeefe:
EmeraldKeefe Featured By Owner Sep 23, 2011
You're very welcome!!!
^.^
Reply
:iconvrolok87:
Vrolok87 Featured By Owner May 25, 2011  Student General Artist
Fajne. Klimatyczne. Podoba mi się.
Aczkolwiek jeśli mogę mieć uwagi, to tło zrobiłabym ciemniejsze. Nawet do tego stopnia, żeby z mroku wyłaniały się tylko te najbardziej oświetlone fragmenty ciał. Nie byłoby widać całości - konturów, cieni, tylko same światła, ale mózg i tak dopowiedziałby sobie resztę i widz zobaczyłby tam ludzi i łańcuchy. A dałoby to atmosferę jakichś lochów, w których - jak mniemam znajduje się ten mag, czy kto to jest. :)
I ogień ciut za mało ognisty. Mi bardziej wygląda jak gaz albo coś pomiędzy plazmą, a gazem. Na DA jest sporo tutoriali do ognia (niektóre nawet całkiem realistyczne, jak zdjęcia). Może poszukaj jakiegoś?

Niemniej, jak mówiłam, praca mi się podoba i jest fav. :)
Reply
:iconcoupleofkooks:
coupleofkooks Featured By Owner May 25, 2011
Dzięki :)

Nie, to nie są lochy - to pejzaż niby :]

Co do ognia - wiem, to moje pierwsze podejście i trochę za bardzo (moim zdaniem) elektryczny wyszedł. Tutoriali unikam, wolę się sama doczołgać do satysfakcjonujących rezultatów. Następnym razem będzie lepiej :)

Dzięki raz jeszcze :)
Reply
:iconvrolok87:
Vrolok87 Featured By Owner May 26, 2011  Student General Artist
A. Przyjrzałam się i teraz widzę. To coś w rodzaju kanionu, nie? A te płaczące postacie są ze skał?
W takim razie dorobiłabym ciut światła tuż nad krawędzią gór czy kanionu, żeby zaznaczyć, że to niebo. Nie musi być tego dużo, tylko lekka poświata. I w trochę innym kolorze. Żeby niby się nie różniło, a jednak. Inny odcień szarości, na przykład.

Ja tutoriali używam jako punktów wyjściowych do czołgania. :) Bez nich nie znalazłabym wielu przydatnych funkcji Photoshopa (czy innego programu) i nie wpadłabym na wiele ciekawych trików. :)

Niezamaco, polecam się na przyszłość. :bow:
Reply
:iconcoupleofkooks:
coupleofkooks Featured By Owner May 26, 2011
No taki kanion mniej więcej :] Tak, postaci ze skał.
Masz rację, niebo faktycznie za płaskie wyszło i zbyt podobne. No ale nic to, skończonej pracy nie tykam. Ja podchodzę do rysowania jak do pisania pamiętnika - trudno, tak było, miejmy nadzieje, że w przyszłości będzie lepiej :]

Takich technicznych tutoriali też używam. Od niedawna w prawdzie, ale kilka fajnych opcji znalazłam dzięki temu. Unikam takich, które sprzedają metody na malowanie konkretnych rzeczy. Zresztą, nie wiem czy dobrze robię. Całym tym digital paintingiem zajmuję od niecałych dwóch miesięcy, więc może i powinnam się przegrzebać przez tutki :/

Ale dziękuje za konstruktywne uwagi :] Nie często to się tutaj zdarza :D
Reply
:iconvrolok87:
Vrolok87 Featured By Owner May 26, 2011  Student General Artist
Si, wiem, że nieczęsto. Ja sobie takie konstruktywne uwagi cenię i zawsze się z nich cieszę, nawet jeśli się z czymś nie zgadzam. I sama też staram się pisać konstruktywne komenty. Jeśli nie mam do powiedzenia nic ponad "Fajne!", to zazwyczaj nie piszę. Ale już zostałam za to kilka razy opitolona i dwa razy bloknięta. Hm.

Ja używam zazwyczaj tutoriali sprzedających sposoby na konkretne rzeczy, bo ich jest więcej. A poza tym, zawsze można się czegoś ciekawego nauczyć. :) Jak choćby ten: [link] Zrobiłam najpierw prawie kropka w kropkę: [link] potem dodałam nieco zieleni (matrixowe tło nie jest ściągnięte z sieci, tylko też wygenerowane za pomocą Photoshopa): [link] a na końcu poszłam dalej, już z własną wyobraźnią i klikologią: [link]
Ten tez jest przydatny: [link] i użyłam go tutaj: [link] - staroć, ale nie będę poprawiać. Może ewentualnie kiedyś zrobię remake, ale tez wątpię. Tak, jak Ty - nie tykam gotowych prac. :)

Także tutki się przydają. Te prace, które Ci pokazałam, też zrobiłam na początku swojej drogi z Photoshopem, kiedy odkryłam, że istnieje coś takiego, jak tutki. :)

Btw - jeśli jeszcze kiedyś do Ciebie wstąpię (a raczej wstąpię, bo Twoje prace wybijają się na tle innych w grupach) - życzysz sobie więcej konstruktywnych uwag, czy mam się odpitolić? :) Wolę pytać na zaś, żeby znów kogoś nie wkurzyć. ;P
Reply
Add a Comment: